Ay Çekirdeği Çeşitleri

Ay Çekirdeği – Siyah Çekirdek ve Beyaz Çekirdek

En çok tüketilen kuruyemişlerden olan çekirdek, ay çekirdeği bitkisinden elde edilmektedir. Film izlerken, maç seyrederken bir türlü kendimizi durdurmadan saatlerce keyifle tükettiğimiz ay çekirdeği sağlığımız için faydalı bir çerez türüdür. Bolca tükettiğimiz ay çekirdekleri kilo yaparmı  blog yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. Kökenleri incelendiğinde milattan önce 3000 yıllara kadar uzanan çekirdeğin günümüzde kırk kadar farklı çeşidi bulunmaktadır.
Ülkemizde en çok iki tür çekirdek tüketilmektedir. Bunlardan birincisi Dakota diye bilinen ve iri bir çekirdek türü olan siyah çekirdek, diğersi ise pijamalı çekirdek veya beyaz çekirdek diye adlandırılan ince uzun ay çekirdeğidir.

Ay Çekirdeği Fiyatları

Çekirdek fiyatları çekirdeğin türüne ve kalitesine, boyutlarına göre değişiklik göstermektedir.
1 kilogramlık beyaz çekirdek fiyatları 15-20 tl bandında fiyatlandırılırken, 1 kg Dakota çekirdek 20-25 tl fiyat aralığında satılabilmektedir. Fiyatlandırmadaki değişkenlikler ürünlerin boyut ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Online kuruyemiş almak istediğinizde kuruyemis.com üzerinden alacağınız tüm ürünler %100 taze ve kaliteli ürünler olarak sizlere gönderilecektir.

Bilgilendirme
Ürün Sepete Eklendi.Sepete Git