Kabuklu Oğuzlar Cevizi 1 Kg (Yeni Mahsül)

“Oğuzlar 77” cevizi meyve kalitesi ve aroması ile damaklarda bıraktığı nefis tat ile aranan bir çeşittir. Çorum ilinini Oğuzlar ilçesinde yüksek rakımlarda yetişmektedir. İçi buğday beyazı ile kaymak sarısı arasında olup; Kırıldıktan sora da bu rengini ve besin değerlerini çok uzun süre muhafaza etmektedir.

Fiyat :
37,50 TL
Adet :
guvenlihizli
  • Oğuzlar Cevizi Nereden Temin Edilmektedir

    Cevizlerimiz ismini aldığı Çorum ilinin Oğuzlar ilçesinden sizlere gönderilmektedir. Yetiştiği rakım ortalama 1000-1500 arasındadır.

    “Oğuzlar 77” cevizi meyve kalitesi ve aroması ile damaklarda bıraktığı nefis tat ile aranan bir çeşittir.Çorum ilinini Oğuzlar ilçesinde yüksek rakımlarda yetişmektedir. İç kalitesini, aromasını ve besin değerlerini çok uzun süre muhafaza ederek diğer ceviz çeşitlene karşı ciddi bir üstünlük sağlamaktadır. İçi buğday beyazı ile kaymak sarısı arasında olup; Kırıldıktan sora da bu rengini ve besin değerlerini çok uzun süre muhafaza ederek, raf ömrü bakımından da öne çıkmaktadır. Uygun koşullarda kabuklu olarak bekletildiği zaman da 1 hatta 2 yıl süre ile görüntüsünden herhangi bir şey kaybetmemektedir. Oğuzlar cevizi boyut olarak çok iri cevizler değildir. Fakat lezzet aroma ve içinin doluluk oranı çok yüksek olan bir ceviz türüdür.


TAVSİYE ÜRÜNLER

Bilgilendirme
Ürün Sepete Eklendi.Sepete Git