Sade Ekstra Çorum Leblebisi

Benzersiz lezzeti ve iri taneleriyle damaklarınızda enfes bir tat bırakacak Extra Çorum Leblebisi özenle kavrularak kilitli ambalajında en taze haliyle Çorum İlinden sizlere gönderilmektedir.

Fiyat :
Adet :
guvenlihizli
 • Ekstra Çorum Leblebi

  Benzersiz lezzeti ve iri taneleriyle damaklarınızda enfes bir tat bırakacak Extra Çorum Leblebisi özenle kavrularak kilitli ambalajında en taze haliyle Çorum İlinden sizlere gönderilmektedir.

  Sade Çorum Leblebisi

  Leblebi denilince ilk akla gelen Leblebi diyarı Çorum’un meşhur lezzeti Sade Çorum Leblebisini Çorum ilinden sizlerle buluşturuyoruz. Lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalık olan sade leblebi nohudun uzun bir işlem sürecinden geçmesiyle elde edilir. En lezzetli olan leblebiler çifte kavrulmuş olan leblebilerdir. Bir kez kavrulan leblebilerin dışı sarı olup siyah benek bulunmamaktadır. Çifte kavrulmuş olan leblebiler ise Çorum leblebisinde olduğu gibi siyah benekler bulunmaktadır.

  Leblebi Çeşitleri Nelerdir

  Leblebi diyarı Çorum’da 50 üzerinde leblebi çeşidi bulunmaktadır. Sitemizde farklı türde leblebi kuruyemiş çeşitlerini bulabilirsiniz. İlk aklımız gelen sade çorum leblebisi olsa da, şekerli leblebiballı susamlı leblebi, haşhaşlı leblebi, sarımsaklı leblebi, pamuk leblebi, çikolatalı leblebibiberli leblebi, tuzlu leblebi gibi birçok leblebi çeşidi bulunmaktadır.  

  Leblebinin Faydaları

  En sağlıklı kuruyemişlerden olan leblebinin vücudumuz için birçok faydası bulunmaktadır.

  • Mide sağlığına iyi gelir sindirime yardımcı olur.
  • Toklu hissi verir ve zayıflamaya yardımcı olur.
  • İçeriğinde kalsiyum, magnezyum ile kemik gelişimini güçlendirir.
  • Diyabete iyi gelir.
  • Vücut direncini artırır. Enerji verir. Kansızlığı önleyici bir besindir.
  • Saç ve cilt sağlığını için faydalıdır.

  Düşük kalorilidir 100 gr leblebi yaklaşık olarak 180 kalori içerimektedir.

  Sarı Leblebi Kg Fiyatı

  Leblebi fiyatları leblebinin boyutuna göre farklılıklar göstermektedir. Sitemiz üzerinde sizlerle 3 farklı boyutta Sade Çorum Leblebisi sunmaktayız.

  Elektüstü Sade Çorum Leblesi
  Extra Sade Çorum Leblebisi
  Mini Taneli Sade Çorum Leblebisi

TAVSİYE ÜRÜNLER

Bilgilendirme
Ürün Sepete Eklendi.Sepete Git